Ahmet Ulugöl hocaya dair..

Ahmet Ulugöl

Ahmet Beyi hatırımızda güzel tutan iki olay var ki, kendisini pek sever, sayarız.. . 
1999-2000 Eğitim Öğretim Yılının hangi dönemi tam hatırlamamakla beraber, girdiği henüz ilk atölye dersinde o zamana kadar Sevgili Ömer hocamızdan 70in üzerinde not görmeyen, göremeyen biz sefil talebelere bir anda 99 (100 değil) alma sevincini yaşatması idi.. . Öyle ki normalde 7-8 saatte 1 projeyi nazlana nazlana bitirmeye çalışan biz hımbıl öğrenciler o gün 3 projeyi Ahmet Bey’e teslim edip 99larımızı almıştıkta, 4. yü teslim edemedik diye üzülüp piedra ırmağının kıyısında oturup ağlamıştık.. .

19 Mayıs 2000 tarihinde Okulumuz tarafından Çanakkale Gezisi düzenlenmiş, Truva Atı, Conkbayırı, Abideler derken güzargah üzerinde Gelibolu’da konaklamak için otele yerleştirilmiştik.. . Nihayetinde kanımızın kaynadığı hareketlerimizden aşikar, akşam vakti çıkalım gezelim diyerek grup halinde bulunduğumuz muhitten uzaklaşarak, bize eşlik eden çıtır tercüman kız vasıtası ile yolun gittiği ve nihayetinde bittiği yere kadar mesafe aldık..Başımızda Ahmet bey, sırayla ben(fatih), iskender, Muammer, adem, tolga, göksel, engin, Md. Yrd. Ali Bey’in kızı Ayten, Selçuk ve tercüman olan çıtı pıtı kız.. .

Velhasılı bundan sonra ne olacak derken, tercüman kızımız ben evime yaklaştım buradan sonra yokum demesiyle, adres tarifini alıp ayrıldık.. daha sonra motosikletli elemanlar etrafımızda mı dolanmadı, meyhane sokaklarında arzı endam mı etmedik, adres sormak için kimi durdursak sarhoşun ağzından çıkacak bir sözüne mi bel bağlamadık.. . amma, az gittik uz gittik, ee birazda yittik,, netekim gelibolu sahiline ulaşmayı da bildik.. . sonra hep beraber çekirdek, kola vesaire gece 3 e kadar sohbetimiz tatlı bir anı, ah keşke aynı imkan, ve birliktelik olsa da yine yaşama fırsatı doğsa tadında bir özlem olarak hafızamızda kaldı, yer etti.. 

Facebook Gebze Anadolu Teknik Lisesi Mezunları Sayfasından alınmıştır..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s